Aktualności

25-08-2021

NYKAT - nowy katalizator bez organicznych związków cyny.


Silikony utwardzane kondensacyjnie bez cyny — dla bezpieczniejszego środowiska pracy.
Po kilku latach badań i rozwoju, Elkem Silicones jest gotowy do zaprezentowania NYKAT naszym klientom. Czas na bezpieczniejszą alternatywę!

NYKAT to nowy katalizator bez organicznych związków cyny stosowany w standardowych kondensacyjnych silikonach dwuskładnikowych wulkanizujących w temperaturach pokojowych, używanych w formierstwie. Niektóre organiczne związki cyny stosowane jako katalizatory reakcji kondensacji w silikonach dwuskładnikowych wulkanizujących w temperaturach pokojowych są obecnie ograniczone w użyciu ze względu na ich toksyczność. Opracowując ten nowy system katalizatora, który jest całkowicie wolny od związków cyny, Elkem Silicones przyczynia się do stworzenia bezpieczniejszego środowiska pracy dla naszych klientów. Dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo to nie tylko bycie odpowiedzialnym społecznie, to także oszczędność kosztów i prewencja. Staje się tak samo ważna, jak osiągnięcie każdego innego kluczowego celu biznesowego. Dlatego rośnie zainteresowanie naszych klientów bezpieczeństwem i higieną pracy w miejscach pracy.

Katalizatory cynowe są używane od dziesięcioleci jako utwardzacze silikonów dwuskładnikowych wulkanizujących w temperaturach pokojowych w technologii polikondensacji i są dobrze znane ze swojej wydajności i niezawodności. Ze względu na ich toksyczność rozporządzenie UE wprowadziło pewne ograniczenia dotyczące stosowania związków cynoorganicznych i możliwe jest, że w przyszłości pojawią się kolejne ograniczenia. NYKAT to nasz nowy bezcynowy system do utwardzania kondensacyjnego silikonów dwuskładnikowych wulkanizujących w temperaturach pokojowych, który pozwala naszym klientom uzyskać te same korzyści, co w przypadku systemów utwardzania cyny organicznej, ale bez związków metali ciężkich. W Elkem Silicones stawiamy na zdrowie i bezpieczeństwo, ponieważ dbamy o to.

NYKAT to nazwa naszego nowego bezcynowego systemu katalizatów.
NYKAT to skrót od norweskiego Nowy Katalizator.

Więcej informacji znajduje się w zakładce Do pobrania, jak również w karcie technicznej w zakładce Silikony polikondensacyjne.


powrót